REKREAČNÍ  AREÁL  ZBRASLAVICE

POSLEDNÍ  AKTUALITY

Nově najdete nerezovou výlevku pro chemické WC, výlevku na "šedou vodu" a natočení čisté vody přímo v areálu za budovou hlavních sociálek u lanového centra.

Už visí !!!

20.03.2024

Naši nejnovější tělocvičnu F jsme ještě o kousek vylepšili.

Náš cíl je splněn a Vaším turistickým cílem může být právě náš areál, kde máme nyní k prodeji Turistickou vizitku. Jsme hrdí, že jsme součástí turistické rodiny.

UČEBNY  V  AREÁLU

A další prostory pro školení

V Rekreačním areálu Zbraslavice naleznete spoustu místa pro školní výuku, svatbu, firemní akci, školení nebo teambuilding. Prostory ale můžete využít i pro obyčejné setkání a poklábosení s přáteli.

K dispozici máme 4 různě velké učebny na budově Sport, z toho součástí jedné z těchto učeben je také bar.

Dále je možné využít jídelnu v budově Start, některou z mnoha tělocvičen nebo rozlehlé venkovní zastřešené prostory s barem a kioskem.

OBČERSTVENÍ  V  AREÁLU

V areálu U Starého rybníka naleznete mnoho možností nákupu občerstvení a také prostor pro vaše společenské akce. Ať se jedná o firemní nebo rodinná setkání, svatby, teambuilding, školení, sportovní soustředění nebo jen normální setkání s přáteli.

Máme k dispozici několik venkovních i vnitřních barů, z toho jeden je otevřený i pro veřejnost celý den od 10:00 - 22:00 a to konkrétně v období od května do října.

Můžete si koupit naše oblíbené točené pivo Zbraslavický Starák vyrobené pouze pro náš areál nebo pivo Staropramen, alkoholické i nealkoholické nápoje, kávu, sušenky, nanuky a mnoho dalších pochoutek.

MODERNÍ  KUCHYNĚ

V roce 2015 jsme investovali do kompletní rekonstrukce kuchyně včetně vybavení a spotřebičů. Došlo k rozsáhlým stavebním pracím.

Nově jsme instalovali průmyslové odsavače par, zmodernizovali výdejní jídelní pulty i pulty pro sběr špinavého nádobí, přestavěli prostor pro mytí nádobí. Koupili jsme novou multifunkční pánev Frima, několik konvektomatů Zanussi, lednice a další moderní vybavení.

Snažíme se rozšiřovat sortiment jídel a věříme, že Vám stále bude chutnat.

STARÝ  RYBNÍK  A  PLÁŽ

Jen se tak válet a chytat bronz

Přímo v areálu, jak napovídá již samotný název, se nachází velký rybník s názvem Starý. Rybník je chovný. V areálu je na jeho okraji pěkná písečná pláž i travnatý prostor pro opalování.

Zmiňovanou písečnou pláž jsme pro vás upravili na jaře roku 2016.

Vznikla zde také nová zídka, oddělující travnatou část areálu od písčité pláže. Podloží je z malých kamenných valounů, takže by nemělo docházet k odplavování písku při přílivu a odlivu. Pláž je lepší než u moře. Přijeďte ji vyzkoušet, užít si sluníčko a zažít super relax.

K dispozici vám jsou na naší písčité pláži slunečníky. V letošním roce chystáme dramatické zvýšení počtu těchto slunečníků, aby jste mohli svůj volný čas strávit v příjemném stínu na pláži u rybníka.

Podzimní výlov je zajímavou atrakcí pro mnoho lidí z okolí.

OHNIŠTĚ  V  AREÁLU

V areálu U Starého rybníka naleznete 4 ohniště, která můžete bezplatně využít. Dřevo na oheň si můžete nasbírat v lese, který je přímo vedle areálu. Nekácejte prosím žádné stromy. Jednak čerstvé dřevo špatně hoří a jednak reálně hrozí, že vás někdo uvidí, vyfotí a zaplatíte tučnou pokutu.

Na recepci areálu v budově Sport si můžete zapůjčit zdarma sekeru a pilku, stejně jako opékače. Na stejném místě, tedy na recepci, si můžete objednat špekáčky (objednávejte ideálně několik dnů dopředu), ke kterým následně dostanete také chléb, hořčici, kečup, talířky, příbory a v případě potřeby také noviny a sirky, případně zapalovač. Ubrousky lze zakoupit na terase v baru.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

PÍSKOVIŠTĚ

V našem areálu se nebudou nudit ani ti nejmenší. 

Děti mohou vyzkoušet mnoho venkovních hraček, jako například originální mega pařez s průlezem, domeček se schůdkami, houpačky, velké prostorové piškvorky, altán pro děti, pískoviště nebo spodní patro lanového centra, které je těsně nad zemí, takže se nemusíte bát pádu z výšky.

Během her vašich dětí můžete jen tak posedět nebo poklábosit s přáteli na mnoha lavičkách s dobrým areálovým pivíčkem Zbraslavický Starák. 

PARKOVIŠTĚ

Máme k dispozici dostatečné množství parkovacích ploch pro osobní automobily, autobusy, případně karavany.

Většina ploch je ze zámkové dlažby, část je asfaltová.

Příjezd do areálu z důvodu vyložení hostů a zavazadel je zdarma, parkovné na delší dobu je nutné uhradit na recepci areálu v budově Sport.

Je možné parkovat u chatek, u apartmánů nebo na centrálních parkovištích v areálu.

ZVÍŘATA  V  AREÁLU

V našem areálu se už vystřídala pěkná řádka zvířátek. Tím tedy nemyslíme některé hosty, i když chování některých z nich by tomu odpovídalo :-)

Aktuálně můžete kdekoli v areálu potkat dva králíky, kteří budou vesele hopsat ve vaší blízkosti, ale pohladit se nedají.

Dále v ohradě najdete slepice, 6 koz a 1 kamerunskou ovci.

Prosíme nekrmte nám naše zvířátka, jídla mají dost a díky vaší "péči" mohou chcípnout.

Hosté by si do areálu zvířátka vozit neměli, a to ani pejsky, ani kočičky, ani blechy nebo vši :-) Za to moc děkujeme

OKOLÍ  AREÁLU

Areál U Starého rybníka je z jedné strany obklopen vodní plochou, podle které je náš areál pojmenován a z velké části velkým krásným lesem.

A právě les je to, co mají mnozí návštěvníci rádi. Les je čistý a přehledný, zčásti také díky našim hostům, kteří na ohništích spálí veškeré uschlé a popadané větve a šišky. Jen tak se projít tichým lesem je fantastický balzám na duši.

Děti v lese mohou stavět domečky ze šišek a větviček nebo můžete jít společně na houby, kterými jsou místní lesy v době houbové sezóny vyhlášené. Není neobvyklé, že při troše štěstí najdete jedlé houby i mezi stromy přímo v našem areálu.