"U Starého rybníka" ve Zbraslavicích
Menu
Rezervace
Kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
U Starého rybníka, Zbraslavice
Rekreační a sportovní středisko
Rychlý kontakt:

Info, rezervace, objednávky:
Tel.: 777 123 405
E-mail: zbraslavice@sicco.cz

Recepce areálu:
Tel.: 734 259 343
Zbraslavice 255
285 21 Zbraslavice

24.srpna 2015 Ve Zruči otevřeli rozhlednu Babku

Publikováno: 24.8.2015 v 9:00 | Novinka
Seznam všech článků sekce

Novou dominantu má městečko Zruč nad Sázavou. Minulý měsíc tam slavnostně otevřeli rozhlednu Babku a také k ní přichozí turistickou stezku. Uvedlo to město na svém webu. 

Rozhledna je 28 metrů vysoká, vyhlídková plošina je pak ve výšce 24 metrů. Je vytvořena z dřevo-kovové konstrukce. Po zdolání 130 roštových schodů se vám naskytne pohled na celé město i jeho okolí – na jihovýchodě vrch Melechov u Ledče nad Sázavou, na jihozápadě vrch Velký Blaník u Vlašimi, východním směrem spatříte vrch Fiolník u Vlastějovic a západně leží vrch Jordán a obec Chabeřice. 

Výhledem se můžete kochat v kteroukoli dobu – rozhledna je zdarma volně přístupná po celý rok. Kapacita věže je 20 osob. Hned vedle je postavený odpočinkový altán, kde je možné se i schovat v případě špatného počasí. 

Návštěvu rozhledny můžete spojit s příjemnou procházkou po turistické stezce. Začíná u vlakového nádraží, ale pokud vlakem nejedete, nevadí – informační panel s veškerými informacemi je i na náměstí MUDr. J. Svobody. Délka stezky ani její terén nejsou nijak náročné, a tak ji zvládnou jak senioři, tak rodiče s dětmi. Projdete se po zámeckém parku, kolem Chabeřských skal a cílové zastavení je právě u rozhledny Babka.    

© 2016 Sicco s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. Internetové stránky a SEO: IT products s.r.o.